top of page

Системи ОВ

Системи опалення, вентиляції та кондиціювання є комплексом заходів для забезпечення та підтримки комфортних температурних умов у будівлях та спорудах різного призначення.


Системи опалення виконують обігрів об'єктів шляхом відшкодування тепловтрат через огороджувальні конструкції та підтримання нормативної температури в холодний період; системи вентиляції – створюють та регулюють повітрообмін та забезпечують необхідну чистоту, температуру, вологість та рухливість повітря; кондиціювання - охолодження, або нагрівання повітря у закритих приміщеннях.


Системи кондиціонування можуть поєднувати в собі елементи систем опалення або працювати в ролі припливної вентиляції. У теплу пору року такі системи охолоджують та осушують повітря, в холодну – підігрівають та зволожують.


В даний час найбільш популярним напрямом для створення мікроклімату у великих будівлях є застосування систем центрального кондиціювання з установкою чиллера і фенкойлів, які дозволяють створити в кожному приміщенні власний мікроклімат. Також широко застосовуються суміщені системи вентиляції та мультизональних спліт-систем.
Високий рівень автоматизації даних систем дозволяє знизити витрати під час експлуатації та підвищити рівень комфорту в приміщеннях незалежно від погодних умов. Слід, однак, пам'ятати, що системи створення мікроклімату найчастіше працюють з високими навантаженнями та вимагають регулярного технічного обслуговування, періодичного налагодження та профілактики.

bottom of page